HERSTORIA 1918/1919!

Kobiety szmuglowały broń, brały udział w akcjach zbrojnych, zostawały zsyłane na Sybir, w Sejmie przedstawiały pierwsze ustawy, by ludzie nauki dostawali podręczniki, walczyły z alkoholizmem.
Tworzyły państwo równoległe, kierowały młodzież na studia, organizowały tajne komplety, stowarzyszenia, pielęgnując ideę wolności.

Migawkowy i jednocześnie faktograficzny sposób pokazania bardzo różnych wydarzeń i postaci, zarówno w czasie, jak i na mapie jest celowy. Wystawa jest uzupełnieniem dla pozostałych wystaw, książek, wydarzeń i filmów, których autorki i autorzy świadomie lub nieświadomie nie przedstawiają roli kobiet.

Postaci/ sytuacje/ wydarzenia, które subiektywnie wybrałam dla tego projektu wskazują patriotyczne postawy, które reprezentowały kobiety przed i w czasach odzyskania niepodległości.

„Jeśli nie wiedziałaś/ wiedziałeś, to teraz już wiesz.”

Wystawa będzie otwarta na Dziedzińcu Biblioteki Uniwersyteckiej w dniach 5-13 maja.
Strona internetowa wydarzenia: www.grl.zone/herstoria1918

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania
Projekt objęty Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Poznania
#poznanwspiera

Zobacz inne

Wystawa prac ilustrujących twórczość Michała Arkusińskiego. Miejsce: Barak Kultury, Aleja Marcinkowskiego 21. Wernisaż: piątek 10 maja, godz. 19.00

Czytaj
więcej

Wystawa prezentująca sto lat czeskiego komiksu. Miejsce: Art-korytarz Biblioteki Uniwersyteckiej. Wernisaż: czwartek 9 maja, godz. 18.00

Czytaj
więcej
kontakt

Kontakt

Organizator

Stoiska

Media

Wykłady dla szkół
i obwoźna czytelnia

Darmowe Komiksy

Gromadzenie i wymiana komiksów

Przemysław Dybała
tel. 61-829-38-48

Wolontariusze