MINIANTOLOGIA KOMIKSU RUMUŃSKIEGO

Maria Surducan

Maria Surducan jest niezależną ilustratorką i autorką komiksów. Od ponad dziesięciu lat szuka równowagi między własnymi projektami artystycznymi a zleceniami, realizowanymi na zamówienie klientów. Uważa, że obrazy są nieprecyzyjnym i dlatego nieco lepszym sposobem oddawania rzeczywistości, niż słowa.

mariasurducan.com


Ileana Surducan

Ileana Surducan ukończyła w 2011 studia magisterskie na Uniwersytecie Sztuk Pięknych i Designu w Klużu-Napoce. Obecnie pracuje jako artystka – freelancerka   tworząc ilustracje oraz komiksy. W swoich pracach przekłada osobiste doświadczenia na uniwersalne opowieści. Niezależnie jednak od podejmowanych przez siebie tematów, w jej pracach zawsze obecny jest humor i duch wolności. Na dorobek artystki składają się powieści graficzne, ilustracje do książek dla dzieci oraz komiksy, publikowane w wielu antologiach krajowych i zagranicznych.

http://ileanasurducan.com/

be.net/ileanasurducan

 

 Xenia Pamfil

Xenia Pamfil jest rumuńską artystką, absolwentką Wydziału Sztuk Wizualnych i Designu na Uniwersytecie Sztuk Pięknych w Jassach. Ostatnio wykonała rysunki do komiksu Raimbow Brite, wydanego przez Dynamite Comics w Stanach Zjednoczonych. W 2013 roku w Bukareszcie brała udział w wystawie w Muzeum Komiksu oraz w Salonie Komiksu Europejskiego, na którym poprowadziła warsztaty poświęcone prowadzonemu przez siebie web-komiksowi, o nazwie Papoi.

https://www.xeniapamfil.com/

 

Anna Júlia Benczédi

Anna Júlia Benczédi jest artystką, której twórczość obejmuje ilustracje i komiksy. Mieszka w Transylwanii. Pracuje dla małej agencji ilustratorskiej w Klużu-Napoce, dla której tworzy ilustracje do książek dla dzieci, materiały edukacyjne dla przedszkolaków oraz scenorysy do krótkometrażowych filmów animowanych. Tworzeniem komiksów zajmuje się w wolnym czasie. Jej prace ukazały się w Glorioasa Fanzină, Urban Comics i Țara Desenată.

https://www.doodleswithbaj.com/

 

Adrian Barbu

Adrian Barbu jest grafikiem, ilustratorem książek, autorem komiksów, żonglerem, klownem, muzykiem i filologiem. Śni na kolorowo i rysuje na czarno-biało. Prowadzi zajęcia i warsztaty (był nauczycielem, chociaż nie chce się do tego przyznać). Wykonuje ilustracje do książek dla dzieci (ponad 400 tytułów) i tworzy komiksy dla wydawnictw w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Australii. Czasami, niespodziewanie (zwłaszcza dla siebie samego) jego prace wydawane są także w Rumunii.

https://www.behance.net/Graphite_Ro

 

Gabriel-Virgil Rusu

Gabriel-Virgil Rusu jest nauczycielem akademickim na Wydziale Historyczno – Filozoficznym Uniwersytetu Babeş-Bolyai w Klużu-Napoce. W dziedzinie grafiki jest samoukiem. Pierwsze komiksy tworzył w czasie nauki w liceum w rodzinnej Gherli. W trakcie ponad trzydziestu lat działalności artystycznej Gabriel Rusu zrealizował 56 prac, z których 37 zostało opublikowanych w czasopismach dla dzieci, dodatkach kulturalnych, antologiach, książkach oraz w internecie.

kontakt

Kontakt

Organizator

Stoiska

Media

Wykłady dla szkół
i obwoźna czytelnia

Darmowe Komiksy

Gromadzenie i wymiana komiksów

Przemysław Dybała
tel. 61-829-38-48

Wolontariusze